Sosyal Sorumluluk Projesi

Dünyada ve ülkemizde adalet ile ilgili sorunların yarattığı olumsuz etkiler giderek artmaktadır.

Adaletsizliğin yaşandığı her konuda farkındalık yaratmak için halen uygulanmakta olan panel, konferans, bilgilendirme toplantıları gibi konvansiyonel mücadele yöntemlerinin kısmen etkin olduğu bilinmekle birlikte özellikle topluma yönelik etkisinin sınırlı olduğu dikkati çekmektedir.

Adalet ile ilgili sorunlara ilişkin farkındalık oluşturma noktasında hedef kitlenin en yatkın olduğu dili kullanmanın ve günlük yaşamında yoğun yer tutan uğraşlardan faydalanmanın önemli olduğu anlaşılmaktadır. Bu amaçla, ADALET konulu kısa film yarışması ile dijital medya araçlarını yoğun şekilde kullanan üniversite öğrencisi ergen ve genç erişkinlerin farkındalık kazanabileceği ve topluma da kazandırabileceği düşünülmektedir.

Bu çerçevede, altıncı yılını dolduran ödüllü Esaretten Cesarete adlı kısa film yarışmamız bu sene ADALET konusunu işleyecek olup ülkemizdeki 18 yaşını dolduran tüm üniversite öğrencileri bu yarışmaya katılabilecek ve dereceye giren ve ödül alan filmler internet ve sosyal medya aracılığı ile yayınlanacaktır.
Bu önemli konuda kişi ve kurumları sosyal sorumluk projesi olarak bu yarışmaya katkıda bulunmaya davet ediyoruz.